Gayrimenkul Değerleme

Gayrimenkul ekspertiz

Taşınmazların alınması, satılması ve kiralanması sırasında gerçek değerlerini belirlemek büyük öneme sahiptir. Özellikle neye yatırım yapılmalı konusunda araştırma yapan kişilerin doğru bilgileri almaları için gayrimenkul danışmanları Gayrimenkul ekspertiz çalışmaları ile taşınmazların değerlerini doğru bir şekilde hesaplaması önem taşır. Bu konuda deneyimli emlak danışmanlarından hizmet alındığında doğru yatırım araçları kullanılarak değerinde alım ve satım işlemleri gerçekleşecektir.
Gayrimenkul ekspertiz işlemleri profesyonel kişiler tarafından yapılması önemlidir. Ekspertiz işlemleri yapılırken de birçok noktaya dikkat edilmesi gerekir. Öncelikle ekspertize konu olan taşınmasın metrekaresi, cinsi, içerisinde kullanılan malzemelerin kalitesi, bulunduğu kat, yalıtım bilgileri, cephesi ekspertiz değerinin hesaplanması aşamalarında önemli olan bilgiler arasındadır. Bu bilgiler ışığında değer hesaplama işlemeleri yapılmaktadır.
Ekspertiz işlemlerinde yapının kendisi önemli olduğu gibi dış etkenlerde değer biçme işleminde önem taşımaktadır. Taşınmasın lokasyon olarak nerede olduğu bu konuda çok önemli olmaktadır. Eğer lüks bir semtte ise fiyatta artma görülecektir. Aynı özelliklere sahip olan taşınmazlar semtlere göre değişik fiyatlar değerlenebilmektedir. Dış etkenler arasında lokasyon olduğu gibi cadde üzerinde olup olmadığı gibi etkenlerin yanı sıra otobüs durağı, hastane, taksi durağı, kamu kurumları gibi noktalarında taşınmaza uzaklığı değerleme esnasında önemli bilgiler sunmaktadır. Diğer taraftan spor tesisinin olup olmaması, güvenlik, otopark gibi birçok etken Gayrimenkul ekspertiz değerleme sürecinde önemli olan konular arasındadır.
Coldwell Banker olarak gayrimenkul sektöründe bir asırdan fazla süredir faaliyet göstermekteyiz. Franchise fırsatları sunarak gayrimenkul danışmanı olmak isteyen kişilere markamız ile birlikte çalışma imkanları ile kendi işinizi kurabilirsiniz. Güçlü kadromuz ile sizlere gayrimenkul sektöründe ihtiyacınız olan bütün destek sunulmaktadır. Böylelikle sektöre yabancılık çekmeden çalışmalarınıza başlayabilir ve hayal ettiğiniz yüksek kazanca daha hızlı bir şekilde ve emin adımlarla ulaşabilirsiniz.

Gayrimenkulünüzün ekspertiz raporu çıkarılırken, gayrimenkulünüzün sahip olduğu değeri en iyi şekilde belirleyen ekspertiz raporu için gayrimenkulünüze ait bütün bilgileri detaylı bir şekilde vermeniz gerekmektedir. Örneğin bir konut ise bahsettiğiniz gayrimenkul evinizin bulunduğu bölge, konumu, evinizin yaşı, bulunduğu çevredeki ev fiyatları, oraya talep var mı, evinizin yıpranma durumu ve evinizin diğer bütün özelliklerini detaylı bir şekilde anlattığınız takdirde Coldwell Banker bünyesinde çalışan gayrimenkul değerleme uzmanları sizin ekspertiz raporunuzu en iyi şekilde çıkaracaktır.

Öncelikle gayrimenkulünüz ile ilgili hizmeti sunarken istediğiniz sonuca en iyi şekilde ulaşmak için en doğru stratejiyi belirlemek gerekmektedir. Coldwell Banker gayrimenkul değerleme uzmanları ile alanındaki çalışmalarında tüm konjektürel gelişimleri yakından takip ederek ve günden güne değişmekte olan bu sektördeki anlık verileri en iyi şekilde takip ederek, çalışman bölgesinin plan sal, konum sal, mekânsal, politik ve fonksiyonel kimliğini, gelişimini bilimsel ve gayrimenkul sektörüne yönelik yöntemler ile en iyi şekilde analizini yapıp, irdelemeyi ve sonuçlarını değerlendirdikten sonra bu sonuçları raporlamayı ilke edinmiştir.  Eğer sizde gayrimenkul değerleme talebinde veya bu konularda her türlü sorunuza yönelik bilgi almak istiyorsanız Coldwell Bankere ulaşarak bütün sorunlarınızı çözebilme şansınız vardır.

Best-Plan-Image
Bayilik Başvurusu